Phang Nga Körfezi

Phang Nga, Tayland’ın büyük vilayetlerinden birisi. Vilayetin Andaman Denizine bakan kıyılarında yer alan Khao Lak kasabası ülkenin en iyi resort tatil noktalarından biri. Kasabanın hemen karşısında ise ülkenin en iyi dalış yerlerinden Similan Adaları var.

Phang Nga şehrinin güneyinda kalan bölüm ise ülkenin en etkileyici yerlerinden biri olan Ao Phang Nga Milli Parkı‘na ev sahipliği yapıyor Tayland’da gördüğüm en etkileyici yerlerden biriydi burası. Denizin ortasından gökyüzüne yükselen ağaçlarla kaplı kireç taşı kayalıklarının her yana serpiştirildiği körfez gizemli bir havaya sahip.

İlginç kaya oluşumları, mangrov ormanları arasında labirent gibi uzayan kanallar, mağaralar, deniz çingenelerinin de yaşadığı biri birinden güzel kırktan fazla adanın yer aldığı bir milli park bölgesi. Körfezi, farklı dönemlerde hem Phuket’ten günübirlik turla hem de öncesinde konaklamalı olarak Phang Nga şehrinden giderek gezmiştim.

Bölgenin en ilginç adalarından, deniz çingenelerinin yaşadığı Ko Panyi‘de konaklamıştım. Phuket’te gittiğinizde Phang Nga Bay Tours olarak geçen tam günlük tura katılın. Tur, Phang Nga Bay Milli Parkı’nda Panak Adası, kireçtaşı mağaraları, Hong Adası, Koh Ping Ghan ve 1974 yapımı James Bond filminin çekildiği James Bond Adası‘na uğruyor.

Enter your keyword

Turizm Tayland

BEDAVA
İNCELE