Pattaya

Pattaya, başkent Bangkok’un 155 km güney doğusunda yer alan, Tayland’ın en ünlü turistik yerlerinden biri. Asya’da eğlencenin başkenti olarak geçiyor. Sunduğu eğlence ortamları, su sporları ve çevredeki adalara düzenlenen ziyaretler ve benzersiz gece hayatı ile yılda 5 milyondan fazla ziyaretçisi var.

Havadaki ağır yemek ve kanalizasyon kokusu, bunaltıcı ve nemli havası, kalabalık sokakları ve motosiklet sürücüleriyle geleneksel bir Asya şehrine benzeyen Pattaya, karakteristik özelliklerini kendinizi sokaklara bıraktığınızda gösteriyor. Sadece gece hayatıyla değil eğlence ve alışveriş olarak da güzel bir yer Pattaya. Gezilecek yerleri görmeniz için en az 3 gün ayırmanız gerekiyor.

Pattaya’nın en güzel doğal parkı Million Years Stone Park ve Pattaya Timsah Çiftliği; 18 metre boyundaki Budha Heykelinin yer aldığı Pattaya Big Budha, uluslararası peyzaj tasarımları ödülüne sahip Nong Nooch Tropik Botanik Bahçesi görülecek önemli yerler.

Ayrıca Thai ustalığının en güzel örneklerinden olan Sanctuary of Truth (Pattaya Hakikat Tapınağı), kaplanları görebileceğiniz SriRacha Tiger Hayvanat Bahçesi de güzel.

Şehrin hemen yanı başındaki cennet Mercan Adası, insanın gözlerini kamaştıracak kadar beyaz kumlara ve harika denize sahip. Central Pattaya’nın 4 km uzağında yer alan, 6 km uzunluğundaki Jomtien Beach ise kalabalıktan ve gürültüden kaçıp kafa dinlemek isteyenlere hitap ediyor.

Arap ve Türk restoranları da olmak üzere, İtalyan, Macar, Fransız, Alman, Çin, Hint, Japon, İngiliz restoranlarına da şehirde rastlamak mümkün. Ucuz ve lezzetli deniz mahsullerinin tadını çıkaracağınız Pattaya’da bu ürünlerin tazeliğinden şüphe etmeyin.

Pattaya gece hayatı ile oldukça ünlü. Pattaya’nın en ünlü gece hayatı caddesi olan Pattaya Walking Street, birbirinden güzel ve seksi kızları, tansiyon yükseltici şovları, bar eğlenceleri, elliden fazla striptiz barları, masaj salonları ile eğlencenin ve gece hayatının kalbinin attığı yer. Çok kaliteli deniz ürünleri restoranları var.

Enter your keyword

Turizm Tayland

BEDAVA
İNCELE