Krabi

Krabi, Tayland’ın güneyinde, Andaman Denizi kıyısında yer alan, ülkenin en popüler turizm merkezlerinden biri. Girintili çıkıntılı çok sayıda koy, ada ve kayalığa sahip olan Krabi’nin merkezi Krabi Town isimli kasaba.

Krabi, tarih öncesi çağlardan kalma ve bölgede bulunan 12 önemli şehirden birine dönüşen eski bir insan yerleşimi olarak çeşitli turizm kaynaklarına ve en yüksek potansiyelin bulunduğu Tayland’ın turistik bölgelerinden biriyle kutsanmış bir şehir.

Beyaz kumlu plajları, kristal berraklığında suyu, geniş mercan resifleri, sayısız mağaralar ve şelaleleri, Koh Lanta ve Andaman kıyılarındaki mücevherler dahil olmak üzere 130’u aşkın ada, en iyi turistik yeri ve 16 adadan oluşan Mu Koh Phi Phi Milli Parkı gibi doğal yerlerinin bolluğunun bir sonucu olarak en gözde turistik rotalarından.

Koh Phi Phi, Koh Lanta ve dünyanın önde gelen kaya tırmanışı alanlarından biri olan Railey Plajı gibi yakınlardaki turistik yerleri gezen tekneler için önemli bir liman şehri.

Tiger Cave Tapınağı (Kaplan Mağarası-Wat Tham Sua), Tayland’ın güneyinde bulunan Krabi Kasabası‘nın 3 km yakınlarında yer alıyor. Kaplan pençesini andıran bir kaya nedeniyle bu isimle anılan tapınak, arkeolojik olarak da öneme sahip. Gün batımı manzarası ise tadına doyulmaz. Tapınağın en güzel yeri zeminden 600 metre yükseklikte olan zirve kısmı. Buraya ulaşmak için aşılması hiç de kolay olmayan 1237 basamaklı merdivenleri çıkmanız gerekiyor.

Railay olarak bilinen Rai Leh, Andaman Sahili’nde, Krabi eyaletinde yer alıyor. Rai Leh, dünyanın dört bir yanındaki dağcıların kaya tırmanışı için geldiği kalker kireçtaşı tepelerine sahip. Railay, etrafında bulunan dik ve yüksek kayalar nedeniyle sadece deniz yolu ile ulaşılan bir yarımada.

Yarımadanın güney ucunda beyaz bir kum plajı olan Phra Nang, yarımadanın mangrov ormanlarıyla kaplı bölgesi Rai Leh East, beyaz kum ve sığ sudan oluşan eşsiz bir kumsal olan Rai Leh West ve kaya tırmanıcılarının ve sırt çantalı gezginlerin tercihi Ton Sai bölgesi şehrin gözde gezi noktaları.

Enter your keyword

Turizm Tayland

BEDAVA
İNCELE