Koh Phi Phi

Phi Phi Adaları, Phuket ve Krabi arasında, Andaman Denizinde yer alan Tayland’ın ünlü takımadalarından birisi. Turkuaz denizi, ünlü koylar, çevredeki adalara düzenlenen turları ve çok hareketli gece hayatı ile ünlü. Koh Phi Phi’yi iki kez ziyaret etmek imkanı buldum. Phuket gibi aslında burası da başlı başına bir tatil destinasyonu. Her bütçeye hitap eden konaklama seçenekleri var.

Ko Phi Phi Don, Phi Phi takımadalarının en büyüğü. Koh Phi Phi denince akla gelmesi gereken yer burası. Yerleşim sadece bu ada üzerinde var. İki yüksek tepe arasındaki boğaza kurulmuş yerleşim yerinde hiç araç yok. Boğazın kuzey trafındaki plaj çok iyi, gündeyindeki koydan ise civardaki adalara kalkan tekneler demir atıyor. Şnorkelle yüzme, bisiklet, kanoyla çevreyi keşfetme, kaya tırmanışı, dalış, bot turları ve tabi geceleri de kumsalda müzik eşliğinde ateş partileri adanın en popüler aktiviteleri.

Ko Phi Phi Leh ise enfes koyları, kristal berraklığındaki denizi, ormanlarla kaplı kireç kayalılarıyla muhteşem bir ada. Leonardo Di Caprio’nun ‘The Beach’ filmi buradaki Maya Bay koyunda çekilince dünya çapında ünlü oldu. Üç tarafı ağaçlarla kaplı kiraçtaşı kayalıklarıyla kaplı koya dar bir boğazdan gidiliyor. Geçmişte uzun kuyruklu teknelerle koyun içerisine girilebiliyordu. Koy çok zarar gördüğünden şimdi izin verilmiyor. Turlarda adada yer alana Viking Mağarası’da ziyaret ediyor.

Phuket’ten kalkan lüks sürat teknesiyle Phi Phi Adası, Bamboo Adası ve Maiton Adası’na kapsayan günübirlik turlarla da gidilebilir. Tayland’ın En Romantik Balayı Tatili Yerleri blog yazımda ülkenin diğer romantik balayı tatil noktalarını anlattım.

Enter your keyword

Turizm Tayland

BEDAVA
İNCELE