Ko Pha Ngan

Phangan Adası, tamamen tropikal yağmur ormanları ve kokonat ağaçları ile kaplı, denizleri ise mercanlarıyla ünlü. Partilerin ve birçok harika beyaz kumsalın yanı sıra, ada keşfedilmeyi bekleyen 7 şelaleye ev sahipliği yapıyor.

Tayland’ın en büyük beşinci dası olan Koh Phangan’ı dünyada bu kadar popüler yapan şey ise her dolunay zamanı beyaz kumsala sahip Haad Rin Plajında düzenlenen Dolunay Partileri. Leonardo Di Caprio’nun başrolünde oynadığı The Beach adlı film ile Koh Phangan ve Full Moon Parti oldukça bilinir hale gelmiş. Gün batımında başlayan partiler gün doğumuna kadar sürüyor.

Anakaradan 70km ve Koh Samui’den sadece 12 km uzaklıkta bulunan Phangan, havaalanına sahip değil. Ana karadan ve Koh Samui’den gelen feribotlarla ulaşım sağlanıyor. Koh Phangan’dan 35 km uzaklıktaki Koh Samui’ye gitmek ise botla yarım saat sürüyor. Samui ve Tao adalarında kalıp Full Moon Parti’sine botla gelip katılan binlerce insan oluyor.

Ko Tao, Koh Phangan’a 35 km uzaklıkta yer alan, Samui Takımadalarından biri. Ko Tao, komşuları Koh Samui ve Ko Pha Ngan kadar ünlü. Özellikle dalış için popüler bir yer, üstelik daha hesaplı. Ada etrafındaki resiflerde her seviyeye uygun birçok dalış bölgesi ve dalış sertifikalarının alınabileceği çok sayıda dalış eğitimi merkezi bulunuyor. Koh Tao’nun yakınında bulunan Koh Nang Yuan Adası ise son derece popüler bir günübirlik tur yeri.

Enter your keyword

Turizm Tayland

BEDAVA
İNCELE