Ko Lanta

Koh Lanta, Andaman Denizinde yer alan, adını son yıllardan daha da duyurmaya başlayan nefis bir ada. Komşu adalar Phuket veya Koh Phi Phi’ye göre henüz pek gelişmemiş. Krabi kıyılarının hemen yakınında Ko Lanta, partilerden uzakta tatil arayan turistler arasında popüler.

Adanın ziyaretçi kitlesi ise genç ve orta yaşlı ziyaretçilerin bir karışımından oluşuyor. Phuket ve Phi Phi gibi son derece hareketli geçen yerlerde eğlenenlerin bazıları burada dinlenmeyi seçiyor. Kimilerine sıkıcı gelebilecek bu ada huzur arayanlar için ideal, fakat parti aradığınızda bulmak da mümkün.

Koh Lanta Noi ve Koh Lanta Yai olmak üzere iki adadan meydana gelen Ko Lanta’da Yai, daha popüler ve turistik tesislerin bulunduğu bölge. Konaklamak için çok sayıda plajın bulunduğu adaya limanın yer aldığı Sala Dan’dan ulaşım mümkün.

Plajları Güney Tayland’daki diğer adalar kadar iyi olmasa da her biri kendine özgü bir çekicilik ve atmosfere sahip yaklaşık bir düzine plaj var. Ekim-nisan ayları arasındaki turzim sezonunda en çok aralık-mart ayları arası ziyaret alıyor. Mayıs-ekim arası ise yağışlı.

Enter your keyword

Turizm Tayland

BEDAVA
İNCELE