Khao Lak

Khao Lak, kuzey Andaman sahilinde 20 km boyunca uzanan ipeksi altın renkli kumsallara sahip küçük bir kasaba. Phuket’in 80 km kuzeyinde yer alan kasaba, 2004’te yaşanan tsunami nedeniyle harap olsa da yeniden toparlandı. Kaliteli resortları, üç milli parkıyla Tayland’ın, doğal yaşamı en iyi kornmuş yerlerinden. Advanced PADI dalış sertifikamı burada almıştım. Phuket’e otobüsle 2 saat uzak.

Mu Ko Similan Milli Parkı, kıyıdan 70km uzakta, üzerinde yerleşimin olmadığı koruma altındaki 11 adadan oluşuyor. Mercan resifleri, berrak suları ve çok zengin sualtı yaşamıyla dünyanın en iyi dalış alanlarından biri olarak kabul edilir. Yine Phuket’ten Similan Adalarına günübirlik veya konaklamalı tekne turları yapılıyor.

Khao Sok Ulusal Parkı, dünyanın en eski ve her zaman yeşil dokusunu koruyan tropik ormanlara sahip. Çok zengin bitki ve vahşi yaşam var. Parkın en ilgi çekici yerleri ise ikonik kireçtaşı tepeleri. Yemyeşil ormanda trekking rotalarıyla erişilebilen şelaleler, Khao Sok gölü üzerinde spe evleri, mağaralar, Sok Nehri parktaki en çok ilgi gören yerler.

Khao Lak Lam Ru Milli Parkı, zengin yaban hayatı, trekking rotaları, şelaleleri ve küçük plajlarıyla biliniyor. Ortasından geçen iki nehrin çevresi mangrov ormanlarıyla kaplı. Khao Lak-Lam Ru Milli Parkı’nın en çok ziyaret edilen kısmı ise Khao Lak’ın sadece 3 km güneyinde bulunan uçurum tarafı.

Enter your keyword

Turizm Tayland

BEDAVA
İNCELE