Phuket Sandbox

Phuket Sandbox (Karantinasız Phuket Seyahat Koşulları)

Tayland Turizm Otoritesi (TAT), 1 Temmuz 2021’den itibaren pilot varış noktası olarak Phuket’ten başlayarak Tayland’ın yeniden açılması hakkında en son genel bilgileri sağlamaktan memnuniyet duyar.

Taylandlılar ve Tayland Vatandaşı Olmayanlar için Tayland'a Giriş Önlemleri

Varış Öncesi

 • Yolcuların, seyahat tarihlerinden en az 14 gün önce risk altındaki alanlardan veya kalabalık yerlerden kaçınmaları tavsiye edilir.
 • Seyahat edenler, Turizm ve Spor Bakanlığı (MoTS) tarafından önerilen Halk Sağlığı Bakanlığı (MoPH) yönergelerine göre COVID-19 Durum Yönetimi Merkezi (CCSA) tarafından onaylanan ülkelerden/bölgelerden seyahat etmelidir ve TAT ve söz konusu ülkelerde seyahat tarihinden en az 21 gün önce seyahatlerini belirlenen sistem veya web sitesi aracılığıyla kaydettirmeleri ve aşağıdaki belgelere sahip olmaları gerekir:
 • Bir Giriş Sertifikası (COE).
 • COVID-19’un seyahat tarihinden en fazla 72 saat önce tespit edilmediğini gösteren, RT-PRC yöntemiyle laboratuvar sonucunu içeren tıbbi sertifika.
 • Başvuru sahibi başına COVID-19 için sağlık ve tedavi masraflarını kapsayan, Tayland’daki tüm süre boyunca, teminatın 100.000 USD’den az olmadığı açıkça tanımlanmış bir İngilizce sigorta poliçesinin kopyası
 • MoTS veya TAT tarafından onaylanmış otellerde en az 14 gece konaklama ve RT-PCR testleri için ödeme onayının kopyası. Kalış süresinin 14 günden az olması durumunda, seyahat edenler, Tayland’dan onaylanmış bir uçak bileti ve konaklama için ödeme onayı ve planlanan kalış sürelerini kapsayan otellerde RT-PCR testleri ibraz etmelidir.
 • Seyahat tarihinden en az 14 gün önce Sağlık Bakanlığı veya Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylanmış bir aşı ile COVID-19’a karşı aşı sertifikası. Ebeveynleri veya vasileri ile seyahat eden 18 yaşından küçük yolcuların, seyahat tarihinden en geç 72 saat önce COVID-19’un tespit edilmediğine dair RT-PRC yöntemiyle laboratuvar sonucu olan bir sağlık raporuna sahip olmaları gerekmektedir.
 • Yolcular ayrılmadan önce çıkış taramasından geçmelidir.

COE sertifikası ve sigorta poliçesi için büyükelçilik internet sayfasından detaylı bilgi edinebilirsiniz:

https://ankara.thaiembassy.org/en/page/certificate-of-entry-coe?menu=604b7aba4f47a20ae8382882

Varış

 • Giriş taraması ve Göçmenlik ve Gümrük prosedürleri:
 • Phuket Uluslararası Havalimanı’na doğrudan, aktarmasız uçuş yapan yolcular, giriş noktasında sağlık taramasına ve Göçmenlik ve Gümrük prosedürlerine tabidir.
 • Bir uyarı uygulaması indirip kurun ve uygulamayı Tayland’daki tüm süre boyunca her zaman açık olarak ayarlayın.
 • Onaylı havaalanı transfer hizmetiyle doğrudan rezerve edilmiş otele gidin.
 • Aşağıdaki gereksinimlere göre masrafları kendinize ait olmak üzere bir COVID-19 testinden (RT-PCR yöntemi) geçin:
 • Varışta ilk testi yapın ve konaklama biriminde test sonuçlarını bekleyin.
 • Aşağıdaki gereksinimlere göre ek RT-PCR testlerinin alınması:
  • Kalış süresi 7 günden az olan yolcuların, 6. veya 7. Günde veya Sağlık Bakanlığı’nın yönergelerine göre başka bir teste girmeleri gerekmektedir.
  • 10-14 gün arasında kalan yolcuların ikinci testi 6. veya 7. Gün ve üçüncü testi 12 veya 13. Günde veya SB’nin yönergelerine göre almaları gerekmektedir.
 • Yolcuların COVID-19 testinin pozitif çıkması durumunda, yolcular tıbbi tedavi için belirli sağlık tesislerine yönlendirilecek ve bunun için masrafları gerekli sigorta tarafından karşılanacaktır.
 • COVID-19 testi negatif çıkarsa, gezginler Phuket’te herhangi bir yere gidebilir
 • Planlanan kalış süresi 14 günden az olan yolcular, planlanan kalkış tarihlerinde veya öncesinde başka bir ülkeye uluslararası bir uçuşla Phuket’ten (Tayland) derhal ayrılmalıdır. (bkz. SSS)
 • Phuket’te 14 geceyi tamamlayan yolcuların seyahatlerine diğer Tayland destinasyonlarına devam etmelerine izin verilecek. (bkz. SSS)

Dış Hatlar / İç Hatlar Gidiş

 • Phuket’ten diğer ülkelere seyahat etmek için gezginlerin, gidecekleri ülke tarafından ilan edilen yönergeleri ve önlemleri takip etmeleri önerilir.
 • Phuket’ten diğer Tayland destinasyonlarına seyahat etmek için yolcuların, ilgili destinasyonlar tarafından açıklanan yönergeler ve önlemler uyarınca diğer gerekli belgelerle birlikte 14 gecelik konaklamayı tamamladıklarına dair kanıt göstermeleri gerekmektedir.

Phuket Sandbox Programı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Phuket Sandbox programı kapsamındaki ziyaretçilerin seyahatlerinden olabildiğince keyif almalarına yardımcı olmak için seyahat öncesi, sırası ve sonrasında kullanıcı dostu bir kontrol listesi hazırladık.

Seyahate Hazırlanmak

C: Gerekli tüm gereksinimleri karşıladıklarından ve gerekli tüm belgelere sahip olduklarından emin olmalıdırlar. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • En az altı ay geçerliliği olan bir pasaport
 • 21 gün veya daha uzun süredir COVID-19 Durum Yönetimi Merkezi (CCSA) onaylı bir ülkede bulunmuş olmak
 • Tayland Halk Sağlığı Bakanlığı (MoPH) veya Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylanmış bir aşı ile tam olarak aşılanmak
 • Dönüş hava yolculuğu rezervasyonu ve satın almak
 • Bir SHA Plus sertifikalı otelde konaklama ve gerekli RT-PCR testleri için rezervasyon ve ödeme yapmak
 • En az 100.000 ABD Doları tutarında COVID-19 tedavi kapsamına sahip sağlık sigortası satın almak
 • Seyahatten 72 saat önce COVID-19 için negatif test sonucu

C: Liste aşağıdaki gibidir;

Arnavutluk Barbados Şili Estonya
Andora Belçika Çin Finlandiya
Antigua ve Barbados Butan Hırvatistan Fransa
Avustralya Brunei Kıbrıs Almanya
Avusturya Bulgaristan Çekya Yunanistan
Azerbaycan Kamboçya Danimarka Macaristan
Bahreyn Kanada Dominik İzlanda
İrlanda Monako Romanya İsveç
İsrail Fas Rusya İsviçre
İtalya Myanmar San Marino Türkiye
Japonya* Hollanda Sırbistan UAE
Kuveyt Yeni Zelanda Singapur Birleşik Krallık
Letonya Norveç Slovakya ABD
Litvanya Polonya Slovenya Vietnam
Malta Portekiz Güney Kore Hong Kong
Mauritius Katar İspanya Macau
Tayvan

*Japonya için sadece iş amaçlı seyahatler etmek koşulu ile

C: Şu anda British Airways, Cathay Pacific, El Al, Emirates, Etihad Airways, Qatar Airways, Singapore Airlines ve Thai Airways International (THAI), Phuket’e doğrudan uçuşlar duyurdu.

Lütfen ilgili havayollarının web sitelerindeki uçuş programlarını kontrol edin.

Dönüş seyahatiniz için bazı havayollarının kendi ülkenize uçuş yapamayacağını lütfen unutmayın.

C: Tam aşılı ebeveynleri veya vasileri ile seyahat eden 18 yaşından küçük çocukların aşı olmaları gerekmez, ancak seyahatten 72 saat önce COVID-19 için negatif test yapmış olmaları gerekir.

Phuket Sandbox Programına Başvuru

C: Yukarıdaki tüm noktaları karşıladığınız takdirde, Giriş Sertifikası (COE) başvurusunda bulunmak için https://coethailand.mfa.go.th/ adresine gidebilirsiniz.

C: Tüm şartları yerine getirdiğiniz sürece, başvurunun Elçilik/Başkonsolosluk tarafından işleme alınması 3 iş günü sürmektedir.

C: Hayır. Sonucu https://coethailand.mfa.go.th/ adresinde kontrol etmeniz gerekecek.

Phuket’e varış

C: “Phuket Uluslararası Havalimanı’nda 7 Adımlı Akış” veya “7 Adım 7 Geri Sayım”ı görmek için aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz.

https://www.tatnews.org/wp-content/uploads/2021/06/7-STEP-FLOW-AT-PHUKET-INTERNATIONAL-AIRPORT-1.jpg

https://www.facebook.com/GatewayToTheAndaman/photos/pcb.3795292587246910/3795471863895649

C: Evet. Test sonucunu beklemeniz gereken doğrudan otelinize gitmeniz gerekecektir.

C: Hayır. Transfer önceden ayarlanmıştır.

C: Sonuç, varışınızın ilk günü içinde hazır olacaktır.

C: 00.01-18.00 saatleri arasında varırsanız, gün 1. Gün’dür. 18.01-00.00 Saat arasında gelirseniz, sonraki gün 1. Gün’dür.

Kalış Sürecinde

C: Uygun tedavi için hastaneye gönderileceksiniz ve sigortanızın karşılaması gereken masrafları ödemeniz gerekecek.

C: Evet, Phuket içinde istediğiniz yere gidebilirsiniz. AMA DMHTTA önlemlerine kesinlikle uymalısınız: D – Mesafe, M – Maske takma, H – El yıkama, T – Sıcaklık kontrolü, T – COVID-19 testi ve A – uyarı uygulaması. Ortak alanlarda ve iki veya daha fazla kişinin bulunduğu tüm araçlarda her zaman maske takılmalıdır.

C: Turlar ve ulaşım için SHA Plus sertifikalı operatörleri ve yemek için SHA Plus restoranlarını kullanmanız zorunlu olmamakla birlikte tavsiye edilir. Aşağıdaki bağlantıda çeşitli SHA Plus restoranları, ulaşım sağlayıcıları ve tur acenteleri görüntülenebilir.

https://www.thailandsha.com/shalists/index?type=shaplus-SHA%20Plus%20+

C: SHA Plus sertifikası, bir otelin COVID-19’u kontrol etmek için güvenlik önlemlerini karşıladığını ve ayrıca iş gücünün %70’inin tam olarak aşılandığını gösterdiğinden, ek güvenliğiniz içindir. SHA Artı özellikleri için bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

https://www.thailandsha.com/shalists/index?type=2-Hotel,%20accommodation%20and%20Homestay

C: Evet, misafirin Tayland’daki Tayland vatandaşları ve gurbetçiler için öngörülen tüm kurallara uyması şartıyla.

C: Aynı otelde 14 gece kalabilirsiniz veya ilk 7 gece bir otelde kaldıktan sonra, konaklamanızın geri kalanı için başka bir SHA Plus oteline/otellerine geçebilirsiniz. Seçiminiz ne olursa olsun, hepsi ön ödemeli olmalıdır. Otellerin taşınma kararı yerinde verilemez.

C: Hayır, buna izin verilmiyor. Tayland’da başka bir yere seyahat edebilmek için önce Phuket’te 14 gece kalmanız gerekiyor.

C: Hayır, yapamazsın. Tayland’ı hemen terk etmelisiniz. Diğer Tayland destinasyonlarını ziyaret etmek istiyorsanız, önce Phuket’te 14 gecelik bir konaklamayı tamamlamanız gerekir.

C: Kalış süreniz 7 günden azsa, 6-7. Günlerde bir test daha yapmalısınız.

Konaklamanız 10 ila 14 gün arasındaysa, 6-7. Gün ve 12-13. Günlerde daha fazla test yaptırmanız gerekir.

Kalış süreniz 5 günden az ise ek bir teste girmenize gerek yoktur.

C: Her hastane bir RT-PCR testi sağlayabilir. Maliyet kişi başı 2.500-4.000 Baht arasında değişmektedir ve masrafları size aittir.

C: Gerekli tüm testler oteliniz aracılığıyla rezerve edilmeli ve ön ödemeli olmalıdır; test sayısı kalış sürenize bağlıdır.

C: COVID-19 semptomları yaşayan herhangi bir kişi derhal bir test yaptırmalıdır. Kişi bir grup halinde seyahat ediyorsa, gruptaki her kişi bir testten geçmelidir.

C: Tayland’da bir yolcunun COVID-19 testinin pozitif çıkması durumunda, gerekli sigorta kapsamında olması gereken tıbbi masraflardan kendisi sorumlu olacaktır.

Phuket’ten ayrılmak

C: Evet, elbette. Tayland’daki her varış yerinin giriş gereksinimleri vardır ve bunları karşıladığınızdan emin olmak için bunları önceden kontrol etmelisiniz.

C: Uluslararası varış noktanızın gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olmak size kalmıştır. Tayland bu konuda sorumlu veya yardımcı olamaz.

Dünyanın dört bir yanından gelen yolcuları tekrar ağırlayabildiğimiz bu heyecan verici dönemde, tüm ziyaretçilere Tayland’da keyifli, güvenli ve mutlu bir tatil diliyoruz.

Enter your keyword