Phuket Macerası

Singapur Changi Havaalanından aktarma olan Silkair Havayolları ile yaklaşık 1,5 saat yolculuğun ardından Thailand ın en ünlü adası olan Phuket’ e nihayet geliyorum.

Phuket, Tayland’ ın en ünlü ve en büyük adası… Aslında ada olmasına rağmen sonradan Tayland’ a köprü ile bağlanmasından dolayı artık tam bir ada sayılmaz. Adanın dört bir yanı çok ünlü sahillerle dolu. En ünlüsü ise Patong Beach ve bende seçimimi Patong Beach’ ten yana kullanıyorum. Havaalanından minibüs ile Patong Beach’ e geldim ama herhangi bir otel rezervasyonum maalesef yok. Artık yapacağız bir şeyler. Sahilin bir arka sokağında merkeze de yakın bir yerde çok uygun fiyata bir otel bulmak çok zor olmadı diyebilirim. Aslına bakarsanız ucuz ve kötü bir otel. Sonuçta bir kaç gece buradayım, şimdilik beni idare eder. Hasretle beklediğim sahile inip bir an önce denize girmeliyim. Patong beach gayet hareketli, deniz biraz sıcak, biraz denizde ve sahilde vakit geçiriyorum sonra dinlenmeye, doğru odama.

Akşamüstü Patong Beach’ te biraz gezintiye çıkıyorum. Ama bir sürpriz bekliyor beni daha ilk gün !! Bugün Sonkran Festivali başlıyormuş ve Sonkran Festivalinde 3 gun süreyle herkes birbirini sırılsıklam ıslatıyor. Hem de deliler gibi. Su tabancaları, kovalar, pet şişeler ve hortumlarla tabii ki. Bunu hiç beklemiyordum. Festival beni hiç sarmadı, alışamadım. Her tarafım sırılsıklam. Kameram ve Fotoğraf makinam da nasibini aldı. Şu festival bir bitse de bende kameralarım da rahat etse. Ne yapalım artık bir kaç gün katlanmalıyım ya da bir başka deyişle tat almaya bakıyım.

No Comments Yet.

Leave a comment