UNWTO Forum delegeleri, Bangkok’un taban bölgesi gastronyasını beğendi

Bangkok, 31 Mayıs 2018 – 4. UNWTO Dünya Gastronomi Turizmi Forumu'nun ikinci günü, çok kültürlü taban tabağı gastronomisinin sınırsız çeşitliliğinin tadını çıkarmak için Tayland'ın başkentinin pek çok yerinde dolaşan delegeler gördü.

Bangkok Yemek Turları'nın özenle planlanmış bir serisinde, delegeler şehrin Tayland'ın genç Taylandlı girişimcileri, aile tarafından işletilen yiyecek grupları ve Çin ve Hindistan'dan gelen üçüncü nesil göçmenler ile kişisel karşılaşmaların tadını çıkardılar - hepsi de Tayland'a eşsiz bir yemek deneyimi yaşatmak için bir araya geldi .

Tüm turlar, Bangkok'un birçok farklı bölgesinde, Eski Şehir'in arka sokaklarına, pazar mekanlarına ya da şehrin Wall Street'i olarak bilinen yerlerin köşelerine gömülmüş küçük ve orta ölçekli işletmelere odaklanmıştı. Pastaneler, tatlı dükkanları, erişte satıcıları ve Tay mutfak uzmanlarını içeriyorlardı.

Tüm turlar, sadece Bangkok'un gastronomi kültürünü değil, faaliyet gösterdikleri tüm çevreyi korumak konusunda tutkulu olan bir dizi girişimci tarafından tasarlandı.

Tayland Turizm Otoritesinin (TAT) Valisi Sn. Yuthasak Supasorn şunları söyledi: “Delegelerin konferans sunumlarından yarım gün önce çıkıp Bangkok'un gastronomik çeşitliliğini tecrübe etmelerinin iyi bir fikir olacağını düşündük. Geribildirimin çok olumlu olduğuna ve delegelerin sözlerini ailelerine, arkadaşlarına ve meslektaşlarına yayacağını umuyoruz. ”

Bangkok Yemek Turları (BFT) tarafından yönetilen bir güzergah, katılımcılara Tayland'ın en iyi kültürel tur programını ödüllendiren ilk Tarihi Bangrak Yemek ve Kültürel Yürüyüş Turu'nu yaşamalarına izin verdi. Yerel yemekleri sunarak yerel topluma yardımcı olmak için teknoloji ve hizmet tasarım sürecini kullanıyor.

HiveSters liderliğindeki bir diğer güzergah, katılımcıları aileye ait yiyecek dükkanlarının ortadan kaybolan topluluk ve kültürü geri getirdiği Nang Loeng'e götürdü. Katılımcılar asırlık pazardan zevk aldılar ve geleneksel yemekleri tadacaklardı.

Yerel Alike'ın üçüncü bir güzergahı, her biri 100'ün üzerinde eski tapınaklarla çevrili eski şehirdeki KOBİ yiyenlerin farklı anlamları ve yemek pişirme yöntemleriyle dokuz Tay uğurlu tatlıya odaklandı. Delegeler daha sonra Tay Tatlıları'nın büyük bir sevgilisi olan Majesteleri Kral Mahavajiralongkorn'un büyükannesine adanan Prenses Ana Anıt Parkı'nı ziyaret etti.

Trawell Workshop tarafından tasarlanan dördüncü güzergah, kentin Giant Swing dönüm noktasında bir dizi yerel topluluğu, hosteli ve kafeyi kapsayan Food x Technology City Pass'a dahil olan birçok durağa sahipti.

Delegeler ayrıca yerel pazarları ziyaret ettiler ve aileye ait lokantalardan kişisel hikayeler duydular ve tüm deneyime kişisel bir insan dokunuşu kazandırdılar. Daha sonra görüş alışverişinde bulunmak ve gördükleri ve öğrendikleriyle ilgili yorumları paylaşmak için bir bilgilendirme toplantısına katıldılar.

Turlar, 1 Haziran'da forumun üçüncü ve son gününde devam edecek.

UNWTO delegeleri için bugünkü Bangkok Yemek Turları'nın fotoğraf galerisi:

yazi-3

No Comments Yet.

Leave a comment