Koh Samui

Balayı ve Koh Samui Adası
Balayı Tatili yeni evlenecek çiftler için planlamasının yapıldığı andan itibaren yeni heyecanlar yaratır.
Özellikle bazı balayı tatil seçenekleri sadece adadan bazıları ise tarihi ve kültürel etkinliklerden ibarettir.
İşte Samui Adası sizlere bir balayı tatilinde olması gereken her şeyi verecektir.
Uzun yıllardır dünyanın Uzakdoğu’daki Cennet adası olarak bilinen Samui - Paradise Island artık Türkiye’nin yeni gözdesi…
Tropik güzelliklerin bolca olduğu Samui sadece tabii varlıkları ile değil aynı zamanda tarihi ve kültürel zenginlikleriyle de cennet adaya gelenleri etkiliyor.
Dünyanın en güzel kumsalları, en güzel yeşili ve en güzel türkuazının buluştuğu Samui adası aynı zamanda zengin aktivite ve etkinlikleri ile de hayatınızın en unutulmaz anlarını size yaşatacak.
Egzotik adanın sürekli gülümseyen insanları sizlere farklı ve keyifli bir samimiyet ortamı yaratacak.
Hayatınızın en özel günlerini geçireceğiniz bu cennet ada içinizde balayınızı yıllarca sürdürme isteği uyandıracaktır.

Koh Samui Adası Scuba Diving
Koh Tao ve Koh Samui dünyanın en popüler dalış bölgelerinden birisidir.
Padi Scuba dalış merkezleri bu bölgenin dalış konusundaki muhteşemliğini sizlerle buluşturur.
İlk defa dalanlar ve profesyoneller bu bölgede dalış yapma imkanına sahiptirler.
Samui civardaki dalış bölgeleri yaklaşık yüzlerce değişik noktada bulanmaktadır.
Bazı dalış okulları Resort 'lerle entegre olup sizlere en rahat dalış yapma imkanlarını sağlar.
Samui ’yi dalış konusunda dünyanın en iyilerinden biri yapan en önemli özellik yüzlerce dalış noktasının diğer dalış noktasına hiç bir şekilde benzememesidir.
Farklı dalış noktalarının getirdiği özelliklerden dolayı bölgede akıntı dalışı, derin dalış, batık dalışı, duvar dalışı, mağara dalışı, kovuk dalışı ve gece dalışı yapma avantajlarına sahip olunmasıdır. Bunun yanı sıra tropik bölgenin harika görüntülerini en renkli balıklar eşliğinde izleyebilir ve sualtı fotoğrafçılığı için mükemmel görüntüler yakalayabilirsiniz.
Her dalış bölgesinde farklı renkler farklı heyecanlar yaşarken binlerce değişik canlıyı izleyebilirsiniz. Dolayısıyla Samui ve bölgesi sizlere dalış süresi boyunca her saniye farklı heyecanları doyasıya yaşatacaktır.

Hayvanlar Alemi
Maymunlar Çiftliği
Koh Samui Adasının asıl geliri, burada olan Hindistan Cevizleri’dir. Buradaki maymunlar 40 metreye varan ağaçlara tırmanarak günde 700 ile 1000 adet arası Hindistancevizi toplarlar.

Kelebek Çiftliği
Adada görebileceğiniz bu muhteşem güzel Kelebekler Çiftliğini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sadece Koh Samui de bulunan bazı Türleri inceleme imkânınız vardır.

Filler İle Safari
Yaklaşık 1 metre derin nehirlerden bile geçebilen filler, her türlü zorlu engelleri aşabilirler. Burada tropik ormanda fil safarisi ile egzotik bir gezi
yaşayabilirsiniz.

Yılan Çiftliği
Koh Samui Snake Farm da, yüzlerce tür yılanları inceleyebilirsiniz. Genelde korkulan bu yılanlardan, Bu Yılan Çiftliği kesinlikle tehlikesizdir. Her gün 10.00 – 17.00 saatleri arası açıktır.

Gezilecek Yerler
Koh Samui adası sizlere güneşin batışı ile romantizmin en güzel anlarını, yemyeşil bitki örtüsü ile gerçek bir tabiatı, Big Buddha 'sıyla tarihin en derinliklerindeki kültürel bir egzotizmi yaşatır.

Koh Samui adasında filler üzerinde subtropik bölgeyi gezme imkanınız bu adayı diğer adalardan farklı kılan önemli özelliklerdendir. Ayrıca Namuang şelalesi Buddha 'nın sihirli bahçesi, Maymun Show 'lar, adanın diğer güzellikleridir.

Bunların yanı sıra Samui adasının sebze meyve ve balıkların en güzel şekilde sunulduğu yerli pazar, deniz çingeneleri kasabası ve başkent Nathon turistlerin vazgeçemeyecekleri yerlerdir.

Koh Samui adasının adeta simgesi olan ve yerli halk ile birlikte yaşayıp onlara Hindistan Cevizi toplamasında yardım eden Samui adasının maymunları sizlere ayrı bir atmosfer yaratacaktır.

Hele yeni toplanmış Hindistan cevizinin suyunu içince...

Comments are closed.