GEZİLECEK YERLER

EN POPÜLER DESTİNASYONLAR

İlk defa gidenler için bunaltıcı, sıcak, gürültülü ve kokan bir kaos şehri görüntüsündeki Bangkok, bundan çok daha fazlasını barındırıyor. Renklerin, kokuların ve tatların içerisinde egzotik bir yolculuktur Bangkok.

Koh-Samui_Thailand1Phuket Sabah 10.30 gibi kalkıp tur için iskele kenarındayım. 11 de başlayan Tekne ile adalar turunda ilk önce 1o dakikalık bir ilerlemenin ardından Snorkelle dalış yapıyoruz. Denizin dibi mercan kayalıkları ve binbir çeşit balık ve kolonileriyle tam bir görsel şölen. Daha sonra Bambu Adasında 1 saat yemek ve dinlenme zamanı, ardından tekrar başka bir yerde yeniden şnorkelle dalış.. Yine denizin dibi akvaryum gibi. Monkey Beach’e geldik ama ben hiç bir yabani maymun görmedim ama orada da şnorkel takımlarını alarak dalış yapıyorum.

Daha sonra yeniden Maya Beach’ te dalış ve iyi bir yorgunlukla gün batımını denizde izleyerek mükemmel ve rüya gibi bir günü geride bırakıyorum.

daha fazlası>>

 

Night View of Bangkok, Thailand.

Night View of Bangkok, Thailand.

Tayland başkentine ister ilk kez, ister defalarca gelmiş olun, Bangkok sürekli olarak turistik mekânları, alışveriş fırsatları ve eşsiz mutfağı ile sizi memnun edecektir.
Zaman Dilimi: GMT +7 (Türkiye saati Tayland saatinden 5 saat geridir)
Para Birimi: Baht
Telefon kodu: + 66
Tayland'ın en büyük şehri ve başkenti olan Bangkok, Tayca Krung Thep oalarak anılır. Melekler şehri olarak da bilinen Bangkok, 1782'de Kral I. Rama tarafından kurulmuştur. Güneydoğu Asya'daki en hızlı gelişen ve ekonomik açıdan en dinamik şehirlerdendir. Asya'nın en kozmopolit şehirlerinden biridir.
Bangkok'ta uluslararası uçuşlar için Suvarnabhumi Uluslararası Havaalanı kullanılır. Üçlü kodu ''BKK'' dır, şehir merkezine uzaklığı 30 km dir. İstanbul'dan Bangkok'a uçuş süresi yaklaşık 9 saatir. Bangkok'a İstanbul'dan Türk Havayolları'nın direkt seferleri mevcuttur.

Daha Fazlası >>

 

img-51Ko Samui (veya Koh Samui) Tayland Körfezinde karaya yaklaşık 15 km mesafede yer alan bir adadır. 247 km² büyüklüğündeki Samui Adasında yaklaşık 48.000 kişi yaşamaktadır. Samui takımadalarının en büyüğü olan Ko Samui'nin komşuları
Ko Pha Ngan  ve Ko Tao  adalarıdır. Ayrıca Ang Thong Deniz Milli Parkına da yakın bir mesafededir. Tüm adayı saran hindistan cevizi ve palmiye ağaçları ile cennet adası olarak anılır. Bina yükseklikleri, herhangi bir hindistan cevizi ağacını geçemez. Adanın başkenti Nathon'dur, buradan ana karaya ulaşmak için feribot iskelesi bulunur. Havalimanı ise adanın eğlence merkezi Chaweng ile Bangrak arasındadır. Adanın en güzel sahilleri de Chaweng ve Lamai Beach kıyılarıdır.

Daha Fazlası >>

Gezilecek Yerler

Tayland VİDEOLARI

Bangkok Phuket Koh Samui ve Chang Mai videolarından bazıları

Tayland’la ilgili belgesel izlemişseniz muhakkak yüzen çarşıyı görmüşsünüzdür. Bangkok’a 1 saat uzaklıkta olan bu pazar, Bangkok’un en çok ziyaret edilen yerlerinden birisi. Dar kanallar boyunca uzanan dükkanların yer aldığı Yüzen Pazar’a satın alabileceğiniz çok çeşit ürünler var. Ahşap veya değerli taşlardan yapılmış biblo ve heykeller, bambu ürünleri, el işi dokuma ürünler, kıyafetler, takı ve mücevherler, gümüş işçilikleri, çeşitli tropikal meyveler, içecek, hemen orada gözünüzün önünde teknelerde pişirilen yemekleri almak ve tatmak mümkün.

SEYAHAT ÖNERİLERİ

Tayland seyahati sırasında dikkat etmeniz gerekenler
Yüksek sesle konuşmayın, sert hareketlerde bulunmayın ve fiziksel kavgaya girişmeyin.
Değerli taş satın almayın. Muhtemelen sahte çıkacaktır.
Yere izmarit veya çöp atmayın.
Bölgenin kralına saygılı olun.
Go-go bar bölgesi Patpong’da içerisi sokaktan görünmeyen barlara gitmeyin. Astronomik hesaplarla karşılaşabilirsiniz.